O nas

ZR hotele i restauracje w zabytkach

Sieć ZR hotele i restauracje w zabytkach istnieje od 1990roku i świętujemy właśnie 25 lat istnienia. Właścicielem sieci jest Pan Ziyad Raoof*

Celem nadrzędnym firmy jest stały rozwój w zakresie kompleksowej obsługi konferencji i szkoleń, przyjęć i bankietów zarówno dla grup zorganizowanych jak i klientów indywidualnych oraz aktywne wspieranie twórczości artystycznej. Istotnym elementem unikalnej oferty sieci jest autentyzm zabytkowych obiektów.

W skład sieci wchodzą :

  • Dwór w Tomaszowicach (pod Krakowem)
  • Restauracja i kawiarnia U Ziyada na Zamku w Przegorzałach (Kraków)
  • Jagiellonka Lunch Bar (Kraków)
  • Pałac w Bobrku - park dialogu (w renowacji) - pod Oświęcimiem
  • Zespół pałacowo-parkowy w Karlinie (woj. zachodniopomorskie)

Zespół parkowo-pałacowy w Bobrku

Zespół parkowo-pałacowy w Bobrku położony jest w północnej części wsi Bobrek. Obecnie obiekt ten znajduje się w rękach prywatnych, od 2002 roku właścicielem jest Raoof Ziyad, na którym spoczywa opieka nad parkiem i pałacem. Powierzchnia założenia nie uległa zmianie od czasu jego powstania i wynosi około 24 ha. W 1925 r. park został uznany za zabytek przyrody. Park stanowi przykład dużego naturalistycznego parku krajobrazowego. Na terenie założenia, w południowo-wschodniej jego części, znajduje się pałac i oficyna z budynkami gospodarczymi. Pałac usytuowany jest na osi północ-południe. Do pałacu prowadzi główna droga dojazdowa, która znajduje się od strony południowej parku.

Na terenie założenia płynie strumyk, który dzieli się na kilka wijących się odnóży. Jedna z odnóg opływa pałac łukiem, co daje bardzo ładny efekt. Strumyk ten wypływa ze stawu znajdującego się w południowej części parku. Układ kompozycyjny parku zachował się dość dobrze. Podobnie układ komunikacyjny nie uległ większym zmianom. W parku znajdują się liczne alejki, wydeptane przez mieszkańców wsi w miejscach, gdzie kiedyś biegły aleje parkowe. Na terenie obiektu możemy podziwiać jeszcze pozostałości po fontannie, kapliczkę oraz umieszczoną na polanie po środku parku kamienną płytę z napisem “Tu leży koń wierny towarzysz wojny światowej i bolszewickiej 1936”, którą jednak trudno jest odnaleźć w wysokiej trawie polany.

Główne budynki znajdujące się w parku przetrwały od 1848 roku do dziś w niemal niezmienionym składzie. W okresie powojennym nie wybudowano na terenie parku nowych (jedynie w sąsiedztwie budynków gospodarczych wzniesiono dwa magazyny GS). W bardzo bliskim sąsiedztwie założenia, na terenie wsi Bobrek, znajdują się bardzo cenne zabytki: czworaki, w których mieszka służba pałacowa, spichlerz, w którym przechowywano płody rolne oraz kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej.

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Ważne! Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. » Rozumiem, zamknij komunikat